Ubytování a stravování


V zámeckém areálu se nachází celkem sedm budov. Hlavní budova zámku a budova bývalé správcovny, které říkáme Domeček, slouží k ubytování. V přízemí zámku se navíc nachází jídelna.

Mimo hlavní budovy jsou zde i dva objekty, ve kterých provádíme aktivizační činnost, kaple sloužící jako galerie, administrativní budova a budova technického zázemí. Dále k zámku patří 5 hektarů parku, pěstitelské zahrady a rybník.

Naši klienti jsou ubytováni v jedno – až pětilůžkových pokojích. Dispozice pokojů je dána charakterem zámku, který je kulturní památkou, i přesto ale společně s odborníky z národního památkového ústavu připravujeme projekty na přestavbu, tak aby naši klienti bydleli nanejvýš v dvoulůžkových pokojích, u některých s plně bezbariérovou úpravou. To nám ale vzhledem k obtížnosti přestaveb v památkově chráněném zámku a jejich finanční náročnosti bude bohužel ještě pár let trvat.

Stravování

Na zámku jídlo připravuje tým zkušených kuchařek, kterým pomáhá několik klientů převážně s mytím nádobí a hrnců. Jídlo podáváme pětkrát denně, diabetikům pak šestkrát denně. Jídelníček sestavujeme podle zásad racionální výživy, s ohledem na zdravotní stav klientů a chuťovou vyváženost. Se sestavováním jídelníčku nám pomáhá výživová poradkyně Patricie Schwarzová.

Klienti mají také k dispozici cvičnou kuchyň, kterou využívají v rámci aktivizační činnosti.

Na chráněném bydlení jídlo připravuje spolu s klienty pracovník v přímé péči.

top