Celodenní výlet do Prahy

03. 04. 2023 v 17:13 hodin
K příležitosti každoroční oslavy narozenin pana Veinfurtera, jsme vyrazili na jím vybraný výlet. Tento rok to byl výlet do Prahy na výstavu do Retro muzea v obchodním domě Kotva.
V Kotvě jsme vystoupali do nejvyššího patra, kde je muzeum umístěno. Překvapila nás rozloha a množství vystavených exponátů rozdělených do několika skupin. Například bydlení - v kuchyni jsme zavzpomínali na „úplně stejné“ nádobí, spotřebiče či jen utěrky, co jsme v mládí měli doma. V obývacím pokoji pak výzdoba, porcelán v obývací stěně nebo třeba toaletní stolek a koberec v ložnici. Napodobenina školní třídy nebo koutek s hračkami nám zabraly asi nejvíce prohlídkového času. Každý z nás našel mnoho předmětů, se kterými si v dětství hrál. Jednou z expozic byla i autodráha, kde jsme si všichni „zajezdili“ a jen těžko se nám odcházelo. Nemůžeme ještě opomenout repliku obchodu, kde v koutě byla dobová televize, která vysílala Ženu za pultem. To byl jeden z největších zážitků pro pana Veinfurtera, protože tyto seriály z dob jeho raného mládí má velice rád. Z muzea jsme odcházeli plni nadšení a nových dojmů.

Po návštěvě Retro muzea jsme vyrazili na procházku centem Prahy. Prošli jsme Náměstí republiky, kde se konaly velikonoční trhy. Dále směrem k Obecnímu domu, zastavili jsme se u Prašné brány. V Celetné ulici jsme měli možnost se vyfotit s historickými vozy, které slouží k vyhlídkovým jízdám po staré Praze. Výborně jsme se naobědvali v restauraci U zlatého lva a posilněni jsme pokračovali prohlídkou dalších památek. Kolem domu U černé Matky Boží jsme prošli na Ovocný trh až ke Stavovskému divadlu a Karolinu. Když jsme se dostatečně pokochali architekturou a místy i velikonoční výzdobou, bylo už odpoledne. Přesunuli jsme se metrem do kavárny naproti Smíchovskému nádraží, kde jsme výlet zakončili přáním našim oslavencům.

 
top