Návštěva adventního trhu v Berouně

16. 12. 2022 v 11:49 hodin
Vstávali jsme do mrazivého bílého dne, všude sníh, který pořád padal a padal. Přesto jsme se vydali prozkoumat a načerpat vánoční atmosféru do Berouna.

Na vánočním tržišti nechybí krásné dřevěné stánky, které jsou umístěné v horní polovině Husova náměstí. V sousedství stánků je podium, kde o víkendu probíhá kulturní program. My jsme trh navštívili v pátek 16. prosince, proto jsem si zábavu a program udělali sami. Zazpívali jsme si známé české koledy a nic nám nechybělo. Mezi stánky je speciální domeček, ve kterém mohou děti psát vzkazy Ježíškovi. I někteří z nás svůj vzkaz Ježíškovi poslali. Stánky lidem nabízejí zejména různé vánoční zboží, jako jsou svíčky, ozdoby a jiné. Nechybějí stánky s občerstvením, kde jsme ochutnali opravdu výborné klobásy. Vůně svařáku se linula celým náměstím, a tak jsme neodolali a i ten jsme ochutnali. Při jeho konzumaci jsme pozorovali bruslaře pod širým nebem. Pod vánočním stromem je dřevěný betlém od řezbáře Jana Viktory. Zajímavé je to, že každý rok se rozrůstá o jednu postavičku.

Prohlídku adventního Berouna jsme zakončili chutným obědem, kávou a zákuskem. Do Domova jsme se vrátili v odpoledních hodinách za doprovodu sněhových vloček.

top