Předvánoční výlet do Rakovníka

20. 12. 2021 v 8:00 hodin
První příspěvek roku 2022 bychom rádi věnovali našemu poslednímu výletu z roku minulého a to za krásami předvánočního Rakovníka.
Protože rádi jezdíme na výlety veřejnou dopravou, vyrazili jsme tentokrát ze Suchomast autobusem do Berouna na vlak. Výlet nám trochu zkomplikovaly výluky, ale radost z cesty nám to nezkazilo. Naopak jsme pozorovali část trati, která se opravovala. V Roztokách u Křivoklátu jsme do již nastoupili do správného vlaku a svezli se až do Rakovníka.
Prošli jsme si historickou část města, která je převážně na náměstí. Upoutala nás Pražská brána, která se velmi podobá naší známé berounské. Sousedí s Muzeem T. G. M., kde byla výstava moderního umění. Muzeum spravuje i Samsonův dům, který je vyzdoben krásnými sgrafity. Prošli jsme Mastnou ulicí až k Vysoké bráně, odkud je nádherná vyhlídka na celé město i okolí. Bohužel, jen za letního počasí. Naproti jsme obdivovali nádhernou radnici. Výzdoba jednoho z krámků nás inspirovala k nákupu vánočních dárků pro rodiče.
Na náměstí probíhal adventní trh. Obdivovali jsme vánoční ozdoby ze dřeva, z korálků, z látky, první ochutnávku vánočního cukroví nebo nespočet vánočních ponožek nebo jiných dekorací.
Den rychle ubíhal, přesto jsme ještě stihli v Berouně také projít náměstí. I zde jsme se už mohli pokochat počínající vánoční výzdobou.
top